OVČIARI NA SLOVENSKU – mimoriadna akcia 19.00 Eur

 OVČIARI NA SLOVENSKU mimoriadna akcia 19.00 Eur
Monografická publikácia bola vydaná v roku 2020  a prináša jedinečné informácie o kultúre a spôsobe života pastierov oviec  na Slovensku.
Bačovia a valasi kedysi  boli šľachtou medzi pastiermi iných hospodárskych zvierat. Odlišovali sa svojim oblečením s charakteristickými doplnkami ako znakmi tzv. valaského stavu. Boli vynikajúcimi výrobcami syrových špecialít, ale aj rezbári, hudobníci a tanečníci.  Boli aj liečitelia ľudí a zvierat  a mnohí z nich boli považovaní strigôňov, ktorí vedeli nielen pomôcť, ale aj poškodiť. Takéto zaujímavosti  a mnohé ďalšie pikošky sa dozvedia čitatelia, ktorí si knihu objednajú na adrese  info@ovciarskemuzeum.sk
Knihy posielame na dobierku, ale možný je aj osobný odber. V prípade vyššieho počtu objednaných publikácií je možné dohodnúť ďalšiu zľavu.
 
Publikácia má veľkorozmerný formát,  pevnú väzbu, kvalitnú grafickú úpravu a tlač a množstvo farebných a čiernobielych fotografií.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>